12 Kızgın Adam Türkçe Dublaj izle, 12 Kızgın Adam izle

 1. 12 Kızgın Adam

  12 Kızgın Adam

  720P Türkçe Dublaj

  12 Kızgın Adam Türkçe Dublaj 720P İzle.. 12 Kızgın Adam imdb ... Şuan en beğenilen ilk 250 film arasında 5. sırada yer alan ve 1957 yapımı bir film. Yanlış okumadınız. 1957 yapımı olup en beğenilen 5. sıradaki film olmak. Film tek bir odada geçiyor. 96 dakikalık bir film olan 12 Kızgın Adam, 12 Öfkeli Adam Tek bir odada geçiyor ve 12 kişinin bir gencin suçlu olup olmadığına karar verme sürecini anlatıyor.

  12 Kızgın Adam konusu


  Genç bir adam babasını öldürme suçuyla yargılanmaktadır.12 tane jüri tartışmak için bir odada toplanırlar.Bu jürilerden 11 tanesi çocuğun suçlu olduğunu söyler ama 8. jüri(HENRY FONDA) suçsuz olduğunu söyler.Diğer jüriler ona kararını değiştirmesinde ısrar ederler ama tartışmadan kararını değiştirmeyecektir çünkü boş yere masum bir çocuğu ölüme göndermek istemez. Orjinal ismi 12 angry Man olan filmde Tabiki kendince de geçerli sebebi olan Henry Fonda, diğer 11 kişiyi nasıl ikna edecektir. 12 Kızgın adam bir araya gelecek ve genç adamın ölümüne yada suçsuzluğuna karar verecektir.

  12 Kızgın adam içerik analizi


  12 Kızgın Adam filminde .Sadece bir odada geçen ve sadece konuşma üzerine yapılmış ve klasikler arasına girmiş Sidney Lumet in başyapıtı, sinema tarihinin en önemli filmleri arasında gösterilmektedir. Filmi özellikle hukuki filmleri sevenler açısından mutlaka izlenmesini tavsiye ediyorum. 12 Kızıgın adam filmini sitemizden türkçe dublaj ve tek part şeklinde izleyebilirsiniz. 12 Kızgın Adam izle. 12 Kızgın Adam Filmi için yorum yapmayı unutmayın! Sizlerin görüşleri bizler için önemli...

  12 Kızgın Adam Ödülleri


  1958 - En İyi Film Senaryosu Dalında Edgar Ödülü

  1958- Amerikan Senaryo Yazarları Birliği Ödülleri Film Dalında En İyi Drama Senaryosu Ödülü

  1958- BAFTA En İyi Yabancı Erkek Oyuncu Ödülü

  1957- 12 öfkeli adam golden bear award for best motion picture

  1960- En İyi Amerikan Filmi Bodil Ödülü

  1997- Amerikan Yapımcılar Birliği Film Dalında Hall of Fame Ödülü

   

  12 Kızgın Adam filmi için derleme yorumlar


  Filme başlarken bu film bitermi diye başladım ama bu kadar yüksek puan alıp klasikler arasına girmiş ve film hastası biri olarak bu filmi izlememek ayıp olurdu... 'En büyük güç "düşüncedir". Ve bir düşünceyi asla zor kullanarak yok edemezsiniz. Yapabileceğiniz tek şey; karşıt bir düşünce ile onu ortadan kaldırmaktır''. Bu zeka örneği film için en uygun cümle bu sanırım. Filmin verdiği mesaj ön yargıları kırmaksa madem bence sizde ön yargılarınızı kırın ve tek mekanda geçtiğine bakmadan izleyin gerçekten çok güzeldi. Şiddetle Tavsiye ederim iyi seyirler.

  12 Öfkeli Adam


  10 puanı fazlasıyla hakeden bir filmdi.filmi izlerken hiç sıkılmadım hep sonunu düşündüm konuşmalar-tartışmalar-gerginlikler 12 kızgın adamı çok iyi yansıtıyordu.hukuk fakültesi son sınıf öğrencisi olarak bu filmi herkese tavsiye ederim.bir kimse hakkında karar vermeden önce gerçektende çok iyi düşünmek ve her bir detayı iyi bir şekilde incelemek gerekli.

  12 Angry Man, sinemanın gelmiş geçmiş en iyi filmlerinden biri. # Önyargı ve dogmatizm üzerine kurulmuş film, tek mekanda geçip de seyirciyi bir an olsun bile sıkmayıp sürükleyen harika bir atmosfere sahip. 12 oyuncunun da mükemmel oynadığı, yönetmen Sidney Lumet'in kendine özgü senaryosuyla farkını gösterdiği bir filmdir bu. Filmin imdB puanı 8,9. Film bir mahkeme salonunda başlar. Gecekonduda bir cinayet işlenmiş ve katil olarak ölenin oğlu yakalanmıştır. Gerek babasıyla olan kötü ilişkisi gerek gecekonduda yaşıyor olması ve gerekse tanıkların verdiği ifadeler bütün okları çocuğun üstüne çeker. Mahkeme karar için 12 "SEÇKİN" adamı bir odaya gönderir. Bu 12 kişinin oylamayla karar vermesi gerekmektedir. Ayrıca her oyun ya tamamen suçlu ya da suçsuz olması lazımdır. Şayet suçluysa idam edilecek, değilse beraat edilecektir. Oylama yapılır, 11 kişi suçlu derken bir adam suçsuz der. Bu, Davis'ten başkası değildir. Davis filmde bir aydını temsil eder. Ortada olan dogmatizmi ve önyargıyı görüp böyle oy vermiştir. Gencin bir gecekondulu oluşu cinayeti işlemesi için yeterliydi kimileri için(!) Tanıkların verdiği ifadeler ise tamamen katilin o olduğunu kanıtlıyordu bazıları için(!) Davis bu kadar kesin bir yargıdan şüphe duyup, tüm olayı odadaki adamlarla tartışmaya başladı. Çünkü "birini ölümle cezalandırmak için suçlu olduğunu kesinlikle bilmek gerekir". Davis'in bu tavri dogmatik düşünen kişilerin sert tepkisiyle karşılaştı. Çünkü onlara verilen yargıdan şüphe duymak gerektiğini belirtti. ŞÜPHE, dogmatik düşünenlerin nefret ettiği, rahatsız olduğu bir kavramdı. Dogmatikler, verilen kararlara umursamaz bir şekilde körü körüne inanıp, üstünde fazla durmayan insanlardır. Bir diğer önemli konu da ÖNYARGI. Bu önyargı devamlı yapılır. Zenginler yoksullara yapar, patronlar işçilere, sağcılar solculara... Zaman içerisinde şüpheci düşünen kesim önyargılı düşüncelere rastladığı an bundan iğrenir. Filmde bir adamın gecekondulular hakkında söylediği önyargısal sözlere verilen tepki bunu kanıtlar nitekim. Davis, odada bulunanlara düşünce itibariyle yanıldıklarını göstererek, kişiliklerini sarstı. 12 adamın da bu vukuatta şahsi ilgilendikleri kısımlar vardı. Filmde bir adamın da belirttiği gibi hepsi özel olarak seçilmişti. Öte yandan Davis rolünü canlandıran Henry Fonda'ya ayrı bir parantez açmak gerekir. Evet, 12 oyuncu da müthiş performans gösterdi. Ancak Henry Fonda oynadığı karakterle diğerlerinden ayrılır. Çünkü bütünleştiği karakterle birlikte o, sinemanın unutulmaz isimlerinden biri oldu. SIDNEY LUMET'İN BU BAŞYAPITI AYNI ZAMANDA İBRETLİK BİR DERS NİTELİĞİNDE. FİLM BİZE ÖNYARGI VE DOGMATİZMİN CEHALETİN BİR ÜRÜNÜ OLDUĞUNU GÖSTERİP, HER ZAMAN ŞÜPHECİ OLMAMIZ GEREKTİĞİ MESAJINI VERİYOR... 12 ANGRY MAN'İ İZLEYİN, İZLETTİRİN... ■ "Olayı nereye çekerseniz çekin, önyargı gerçeği hep saklar." 10/10
  12 Kızgın Adam 10.0 / 10 1 kullanıcı oyu.
  10.0
  ( Toplamda 1 oy verildi. )

      8.9   260

Background
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Whatsapp'ta Paylaş
Yorum Alanı
Yıllardır internet üzerinden kullanıcıların en çok aradığı FİLM İZLE ve Full Film izle gibi kelimeleri baz alarak yayımlanan sayısız Türkçe Dublaj Filmler mevcuttur. Kullanıcılar genellikle google aracılığıyla izlemek istedikleri filmleri arayarak Tek part film izlemek istemektedirler. Tek part film izleme sitesi olan full film izleme sitesi fullfilmizleten.com da türkçe dublaj film izleyebilir ve henüz ülkemizde vizyona giren ve girmemiş yeni filmleri türkçe altyazılı izleyebilirler. Sitemiz internet üzerinden yayın yapan bir film izleme sitesidir. Bu site ile Başka sitelerde yüklenmiş olan !! filmleri mümkün oldukça donmadan kesintisiz ve Tek part izleyebilirsiniz. Full Film izle sitesi olan Fullfilmizleten.com da yer alan tüm video film fragmanlar başka sitelerde yüklü olup Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Kısacası Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Full Film izleme sitesi olan Fullfilmizleten.com hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. Kaldırılması istenen video film yada fragmanın öncelikle yüklü olduğu serverden kaldırılması istenmelidir. Gerçekten yetkilisi olduğu kanıtlandııktan sonra İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler. Bu taleplerin işleniş süresi 7 iş günü olup film ile alalaklı geçerli bir telif hakkı olmadığı tespit edilmesi durumunda kaldırma talebi red edilecektir. Sitemizde özellikle de Türkçe Dublaj filmler için bir çok film bulunmaktadır. Linklere tıklayarak bu filmleri izleyebilirsiniz. En iyi film izleme ve en yeni filmleri izleyebileceğiniz HD Film izleme sitesi olan Fullfilmizleten.com da iyi seyirler dileriz.